Vodafone v ČR testuje novou technologii mobilního připojení

Vodafone v ČR testuje novou technologii mobilního připojení

Vodafone tento týden oznámil spuštění nové mobilní technologie v Berouně. Jedná se o HSPA+, která dosahuje rychlosti až 43 Mb/s. Tato technologie patří momentálně k nejrychlejší mobilní technologii na území ČR.

Dosavadní technologie jsou schopné dosahovat „pouze“ rychlostí 21,6 Mb/s. Nová generace je tak dvojnásobně rychlejší. Reálná rychlost již ale bude o něco nižší a to maximálně 30 megabitů za sekundu.

Jelikož se jedná jen o test, nebude zatím Vodafone nabízet tuto technologii svým zákazníkům, jelikož k provozu je potřeba USB modem pro datový přenos přímo od Vodafone – Vodafone K4605. Rychlost začnou testovat v blízkých dnech především firmy, které sídlí v Berouně a jsou klienti Vodafone. Pokud se test zdaří a bude úspěšný, plánuje Vodafone spuštění i v dalších městech.

Když Vodafone spustí tuto technologii mezi zákazníky, budou si moci této nové technologie užívat zatím pouze uživatelé s produkty od Samsungu a to Samsung Galaxy S II, Samsung Galaxy Tab a již výše zmíněný USB modem.

Štítky:

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru