Volkswagen převádí GTI Roadster z virtuálního světa Grand Turismo 6 do toho reálného

Společnost Volkswagen vytvořila nový vůz GTI Roadster, s kterým měli jezdit především hráči oblíbené hry Grand Turismo 6. Avšak model se jim natolik zalíbil, že se tento vůz nebude prohánět jenom ve virtuálním světě, ale i v tom reálném.

Asi nikomu nemusím blíže představovat jednu z nejpopulárnějších závodních her, kterou je bezprostředně Grand Turismo. V této hře nalezneme vážně rozmanitý výběr dostupných automobilů. Volkswagen společně se Sony Comp. Entertainment vyvinuli pro potřeby této hry speciální nový model automobilu, nazvaný GTI Roadster.

„Když nás Sony Computer Entertainment požádalo, zda bychom byli schopni vyvinout automobil Vision GT exkluzivně k 15. výročí vydání hry Gran Turismo, neváhali jsme ani minutu.“ uvedl šéfdesignér K. Bischoff.

Což byla pro firmu poměrně dobrá zpráva. Volkswagen ihned spustil interní soutěž mladých designérů. Následné návrhy porovnávali, kdo jiný než  Klaus Bischoff, šéfdesignér značky Volkswagen a vynálezce Grand Turismo, Kazunori Yamauchi. Vybrali dva návrhy, z kterých po drobných úpravách, vzniklo nádherné dílo.

Cesta za GTI Roadster

 Designéři Malte Hammerbeck a Domen Rucigaj měli na starosti exteriér, zatímco za interiér vozu byl zodpovědný Guillermo Mignot.

O pár týdnů později byl nový automobil GTI Roadster hotov, mohl být tedy odtajněn, což se uskutečnilo 26. května. O pouhé tři dny se stalo něco neuvěřitelného. Volkswagen uveřejnil, že automobil navržený pro herní konzole nebude jezdit pouze po virtuálním světě. Nové a reálné GTI Roadster uveřejnili v rakouském Reifnitz coby hold, kde na novinku čekali fanoušci Golfu GTI a fanoušci světa „GT6″.

A měli se na co těšit…

GTI Roadster GTI Roadster GTI Roadster GTI Roadster GTI Roadster DB2014AL01995_small DB2014AL01996_small 33 GTI-Treffen am Woerthersee 33 GTI-Treffen am Woerthersee GTI Roadster GTI Roadster GTI Roadster GTI Roadster DB2014AL02521_small GTI Roadster

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru