Voyager: Herní platforma Gamee opět boduje s arkádou vyvinutou ve spolupráci s NASA

Datum 5. září 1977 se do historie zapsalo jako den, kdy byla do vesmíru vypuštěna americká vesmírná sonda Voyager 1. Ve stejný den, ale o čtyřicet let později, tedy tohle úterý, byl vypuštěn další Voyager, tentokrát už ale nejde o skutečnou sondu, nýbrž o novou arkádu z dílny herní sociální sítě Gamee. Ta se nechala slavnou sondou inspirovat a ku příležitosti jejího výročí vytvořila ve spolupráci s americkou vesmírnou organizací NASA zábavnou, ale zároveň také vzdělávací minihru.

Princip hry je jednoduchý, cílem je navigovat sondu Voyager vesmírem tak, aby se úspěšně vyhýbala asteroidům a rojům meteoritů, zatímco pečlivě skenuje povrch planet a měsíců v naší sluneční soustavě. Hráč se navíc o každé zkoumané planetě dozví zajímavá fakta, čímž se nenásilnou formou naučí něco nového. Sama zakladatelka Gamee Božena Řežábová vnímá tuto hru jako jeden z nejpoutavějších způsobů, jak se dozvědět o úspěších projektů Voyager.

Voyager3

Voyager však není prvním projektem sociální herní plaformy Gamee ve spolupráci s americkou NASA. Hráči, které kosmonautika zajímá, jistě zaregistrovali také arkádu Space Traveler, kterou si do dnešního dne zahrálo na webovém prohlížeči více než 50 milionů lidí. Velký úspěch zaznamenala tato česká společnost ve spojení s americkou vládní agenturou NASA také díky hře Mars Rover, která byla uvedena u příležitosti pátého výročí robota na Marsu. Možnost vyzkoušet si navádění mobilního robotického vozítka, které musí opatrně zdolávat nerovný terén Marsu, aby pod povrchem planety objevil vodu, si do dnešního dne nenechaly ujít miliony hráčů.

NASA GAMES

Hry si můžete zahrát na mobilních zařízeních se systémem Android i iOS nebo pohodlně přímo na svém desktopu. Spustit je lze přímo v prostředí sociální sítě Facebook, se kterou Gamee spolupracuje. Vaše skóre pak můžete sdílet s hráči na Facebooku, Twitteru nebo v aplikaci Gamee. Pokud platformu Gamee zatím neznáte, doporučujeme to rychle napravit. Jde o tuzemskou herní sociální síť, která od roku 2015 baví miliony hráčů po celém světě svými minihrami. Hry jsou dostupné v rámci jedné aplikace. Odpadá tak nutnost stahovat je samostatně. Pod projektem jsou podepsáni Božena Řežábová a vývojářské studio Cleevio. V poslední době jste mohli zaregistrovat společnost Gamee v souvislosti se spory o ochrannou známku s Otakarem Hobzou.

Zdroj text/foto: gameeapp.com, pocketgamer.biz, zdroj video: youtube.com

Svůj život momentálně dělí mezi studium médií a andragogiky, drobnější copywriterské projekty a stáže. Po gymnáziu vedly její kroky na univerzitu, do regionální redakce novin a reklamní agentury, kde postupně získala cenné zkušenosti z oblasti žurnalistiky a reklamy, kterých si dodnes velmi váží. Ve volném čase se věnuje koordinaci festivalů po stránce PR. Skutečný odpočinek jí přináší vyčerpávající sport, dobrá kniha nebo kvalitní film.

Komentáře

Nahoru