Výběr životního partnera je geneticky předem dán

Mladá vědkyně se rozhodla najít klíč k mezilidským vztahům nejdůvěrnějšího charakteru. Antropoložka se pokouší o to, co ještě nikdo nikdy před ní nezvládl. Zaměřuje se na to, kdy vznikne v dítěti jakýsi otisk rodiče opačného pohlaví, který by přesně říkal, jakého životního partnera si dítě v dospělosti vybere. Jinými slovy, dle výzkumu máme v sobě předem dáno, kdo bude tím pravým.

Výběr partnera

Stoletá záhada je pro mladou antropoložku velkou výzvou

Zuzana Štěrbová studuje doktorát na lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Předmětem jejího studia se stal takzvaný sexuální imprinting, tedy jakési sexuální vtištění.

To mají v sobě různá zvířata, a tak by měl být součástí i nás lidí. Zuzana Štěrbová se snaží zkoumat tento jev obecně. Většinou tak z technických důvodů činí u žen. Momentálně má k dispozici celkem 60 z nutných 300 účastnic výzkumu. Snaží se především sehnat ženy z kruhů, v nichž se sama nepohybuje.

Finančně ale výzkum podporují i muži. V současnosti byl podpořen nemalými částkami.

 Láska

Podpora u známých odborníků

Podporu ve svém bádání má Zuzana Štěrbová i u některých známých osobností, mezi které patří bezesporu i sexuolog Petr Weiss. Ten tvrdí, že sexuální imprinting je velmi důležitý. Při jeho znalosti by se člověk mohl skutečně rozhodovat svobodně o tom, jakého partnera si vybere, aniž by byl ovlivněn svou neznalostí toho, co má zakódované v genech.

Dnes víme jen o jeho fungování u zvířat, což je málo. Výsledky výzkumu mladé antropoložky budou zveřejněny v těch nejprestižnějších časopisech. Momentálně ještě potřebuje k dokončení výzkumu Zuzana Štěrbová zhruba 26 950 korun. Pokud se jí peníze nepodaří sehnat, má ještě zažádáno o grant na tuto práci. Podaří-li se vše dle představ, určitě se dočkáme revoluce v partnerských vztazích, která nebude mít obdoby.

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru