Výkonný ředitel Yahoo odchází

Po vstupu Marissy Mayerové do Yahoo odchází viceprezident pro strategii Jim Heckman. Odchod se očekával, protože byl spjat s bývalým prozatímním generálním ředitelem Rossem Levinsohnem.

Heckman nastoupil do Yahoo v květnu 2011 a od té doby byl klíčovým pracovníkem Levinsohna. Pracoval na různých reklamách a komunikoval s médii. Zabýval se plánem propojení reklam se společnostmi Google, AOL a Microsoft. V poslední době Heckman pracoval na plánu zadávání ad-tech operací Yahoo. Společnost totiž zvažovala několik variant, podle kterých by se předala velká část zobrazení reklam společnosti Google. Tato verze plánu byla plná regulačního rizika, ale manažeři Google a Yahoo byli optimističtí a myšlenku chtěli uskutečnit.

Heckman byl polarizační postava uvnitř i vně Yahoo, takže bylo těžké si představit jeho roli v režimu Mayer. Zatím nepadlo ani slovo o budoucích plánech dalších dvou klíčových spojenců Levinsohna. Mediální hlava Mickie Rosen a šéf prodeje Michael Barrett , kteří jsou v Yahoo po krátké praxi v Google, mohou Heckmana brzy následovat.

Zdroj: AllThingsD

Komentáře

Nahoru