Vyšel nový Firefox 6 a brzy vyjdou další

Vyšel nový Firefox 6 a brzy vyjdou další

Očekávaná šestá verze internetového prohlížeče Mozilla Firefox je tady. Obsahuje mnoho novinek a vylepšení, mezi která patří například zvýrazňování domény v adresním řádku, které doposud známe z IE 9, Chromu či Opery. Změnil se vzhled identifikace webu, kterou naleznete na levé straně adresního řádku a zobrazují se zde informace o zabezpečení stránky a další.

Novinkou je také nový Správce oprávnění. Ten zatím není moc viditelný a zobrazit se dá pouze zadáním about:permissions do adresního řádku. Díky němu lze spravovat oprávnění pro jednotlivé stránky. Dostat se na něj lze také pomocí rozšíření Open about:permissions.

Vývojáři ocení Zápisník (Scratchpad), což je nový nástroj na zkoušení JavaScriptového kódu. Do budoucna se bude nadále vyvíjet a v novém Firefoxu uvidíte pouze jeho úvodní verzi. Více novinek pro vývojáře vám odhalí článek na blogu Mozilla Hacks. Mnoha novinek se dočkala i Webová konzole.

Nová verze kromě novinek obsahuje i řadu oprav a úprav pro její zrychlení. Obsahuje i rychlejší práci se Skupinami panelů, zrychluje se také grafického prostředí a snižují se paměťové nároky.

Zdroj: mozilla.cz

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru