Dnes vyšlo 1 článků

Běhání po doktorech? Lepší je aplikace přes telefon, kde vás doktor vyšetří za 40 USD

V Americe předešli zdlouhavému běhání po doktorech. Vytvořili aplikaci, díky které můžete komunikovat s doktorem přes telefon za „drobný“ poplatek 40 dolarů.

Určitě vás nikdy nebavilo měnit si své plány jenom kvůli nějaké preventivní prohlídce, kde necháte poplatek a oni vám řeknou „Nic vám není“. V Americe tomuto předešli. Aplikace  Doctor On Demand na mobilní telefony se rozšířili i do zdravotnictví, takže prostřednictvím telefonu se můžete nechat vyšetřit. Nová služba získala na svůj start základní kapitál 3 miliony dolarů. Je sice pravdou, že vyšetření přes telefon je trošku nákladnější (40 dolarů), ale rozhodně vám to ušetří spoustu času.

Nová mobilní aplikace už získala platformu na oblíbeném Androidu a iOS, kde umožní uživatelům komunikovat s doktorem prostřednictvím videa a hlasu. Celkový hovor je omezen na čtvrt hodiny a uživatel za něj zaplatí již zmiňovaných 40 dolarů (1000 Kč). Z toho jde 30 dolarů přímo lékaři.

Pokud lékař odvede dobrou práci, uživatel ho muže označit jako oblíbeného a při dalším hovoru bude komunikovat přímo s ním.

Aktuálně je na této aplikaci připojeno více než tisíc doktorů, kteří jsou ochotni vám pomoci popřípadě poradit s nějakým problémem. Jednou výjimečností je i předepsání receptu na dálku.

Aplikace ještě nespolupracuje s žádnou pojišťovnou, takže si uživatelé musí poplatek hradit ze své kapsy.

Zatím není jisté, zda se tato aplikace posune o přes oceán do Evropy, ale asi nikdo si neumí představit za patnáct minut hovoru 30 eur.

 

Vybírá jen ta nejlepší témata a snaží se psát tak, aby to lidi bavilo. Nezastavuje se před ničím, na rozhovory bere suprové lidi. Řídí se heslem "Per aspera ad astra", tedy "Přes překážky ke hvězdám".

Komentáře

Nahoru