Dnes vyšlo 1 článků

Běhání po doktorech? Lepší je aplikace přes telefon, kde vás doktor vyšetří za 40 USD

V Americe předešli zdlouhavému běhání po doktorech. Vytvořili aplikaci, díky které můžete komunikovat s doktorem přes telefon za „drobný“ poplatek 40 dolarů.

Určitě vás nikdy nebavilo měnit si své plány jenom kvůli nějaké preventivní prohlídce, kde necháte poplatek a oni vám řeknou „Nic vám není“. V Americe tomuto předešli. Aplikace  Doctor On Demand na mobilní telefony se rozšířili i do zdravotnictví, takže prostřednictvím telefonu se můžete nechat vyšetřit. Nová služba získala na svůj start základní kapitál 3 miliony dolarů. Je sice pravdou, že vyšetření přes telefon je trošku nákladnější (40 dolarů), ale rozhodně vám to ušetří spoustu času.

Nová mobilní aplikace už získala platformu na oblíbeném Androidu a iOS, kde umožní uživatelům komunikovat s doktorem prostřednictvím videa a hlasu. Celkový hovor je omezen na čtvrt hodiny a uživatel za něj zaplatí již zmiňovaných 40 dolarů (1000 Kč). Z toho jde 30 dolarů přímo lékaři.

Pokud lékař odvede dobrou práci, uživatel ho muže označit jako oblíbeného a při dalším hovoru bude komunikovat přímo s ním.

Aktuálně je na této aplikaci připojeno více než tisíc doktorů, kteří jsou ochotni vám pomoci popřípadě poradit s nějakým problémem. Jednou výjimečností je i předepsání receptu na dálku.

Aplikace ještě nespolupracuje s žádnou pojišťovnou, takže si uživatelé musí poplatek hradit ze své kapsy.

Zatím není jisté, zda se tato aplikace posune o přes oceán do Evropy, ale asi nikdo si neumí představit za patnáct minut hovoru 30 eur.

 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru