Vyšla nová Opera 10.52 pro Windows a Mac

Vyšla nová Opera 10.52 pro Windows a Mac

Zatím pouze pro platformy Windows a Mac, ale přeci. Právě uživatele Maců asi nejvíce uvítají novou Operu 10.52, jelikož dosavadní verze patřila ještě do vývojové části 10.1x. Důvodem je zaměření se Norských vývojářů převážně na vývoj prohlížeče pro Windows, což můžeme přičíst například známému ballot screenu. Podle tiskové zprávy vývojářů je tato verze desetkrát rychlejší, než zmíněná 10.10., obsahuje přepracované uživatelské prostředí, podporuje vícedotykového ovládání, nové javascriptové jádro Carakan a samozřejmě i grafickou knihovnu Vega.

Oproti předchozí 10.51 byly provedeny i další změny, jako například opravení přístupu k administraci Opera Unite. Byly zabezpečeny pády prohlížeče, které se objevovaly při práci s některými aplikacemi na Facebooku. A mnoho dalších změn a oprav chyb.

Zdroj: Opera Desktop Team a Opera Press Room.

Štítky: ,

Petr je jedním ze spoluzakladatelů diskuzního portálu RostWorld.cz. Podílel se na složení moderátorského týmu a dodnes je jedním z nejvyšších lidí z RostWorldu. Drží se v anonymitě, ale rozhodl se pomoci i našemu magazínu. Proto se bude starat o zajímavé články ze světa IT a rozhovory se členy magazínu.

Komentáře

Nahoru