Využíváte Instagram Direct?

Využíváte Instagram Direct?

Instagram je jedním z fenoménů dnešní doby. Když vidíte něco hezkého nebo máte něco, čím se chcete chlubit, hned si to musíte vyblejsknout, abyste to mohli ukázat na té službě plné čtvercových fotografií. I když dneska to tam není už jen o čtvercích, je docela v módě nahrávat fotky běžných rozměrů. Ale teď přichází jedna důležitá otázka. Zamyslete se. Použili jste na Instagramu někdy možnost Direct?

Je to asi sedm měsíců, co Instagram uvedl možnost Direct. Společnost tvrdí, že ji v současné době využívá 45 milionů z celkových 200 milionů uživatel. To je 23 %. Nezdá se vám to zvláštní? Nebo vy jste snad někdy někomu takovou soukromou fotku poslali?

direct-square

Představení Instagram Direct byl prý ale hodně chytrý tah. Hlavně ze čtyř důvodů:

  1. Je tu šance sebrat uživatele aplikacím, jako je Snapchat.
  2. Přímo poslanou fotografií zaujmete mnohem více, než když necháte fotku ztratit mezi všemi ostatními.
  3. Je to další důvod, proč se zaregistrovat na Instagram.
  4. Můžete posílat fotky, které nejsou vhodné pro stovky milionů lidí.

Poslední bod je asi to nejdůležitější. Právě tahle skutečnost je hnací silou Directu. Ať už jde o fotku praštěného obličeje, koketního úsměvu nebo něco z každodenní konverzace, některé záběry prostě nemusí vidět celý svět. V soukromí nemusíte vypadat jako modelky a nemusíte předvádět svůj grandiózní životní styl. Když budete sdílet fotku pouze s menší skupinou bližších přátel, můžete být sami sebou.

instagram-direct

Takže kdo Instagram Direct používá?

Nemáme snad všichni Facebook nebo Snapchat? I tam se přece dají poslat obrázky jen určitým lidem. Ale zřejmě je to o tom, že někteří lidé prostě Instagram vnímají jako hlavní sociální síť. Žijí a dýchají Instagramem. Není se čemu divit, že jsou unavení Facebookem, a tak se snaží uchýlit k něčemu jinému. Direct je pak pohodlným způsobem, jak komunikovat.

A nebo je tu druhá možnost, proč jej využívat. Na Instagramu sledujete své přátele a oni sledují vás. Jenže kromě nich vás sleduje i spousta neznámých lidí. Jasně, můžete si dát soukromý profil a povolovat si, kdo vás bude moct sledovat. Ale kdo tohle dělá? Pokud máte soukromý profil, stejně zřejmě nepovolujete sledování pouze přátelům. Pokud chcete třeba odeslat fotku ze včerejší akce přátelům, kteří tam s vámi byli, je tu pro vás Direct. Tahle funkce vám pak navíc ukáže, zda si přátelé fotku zobrazili, takže jen nestřílíte do tmy.

dir-inst

Tenhle způsob mikro sdílení nám totiž umožňuje sdílet i to, za co bychom se veřejně styděli. Lidé mohou sdílet více fotografií s méně lidmi. A v tom je jeho síla.

Zdroj: TechCrunch, fotografie: Flickr – Kenny Leys, Be1con, Michael Kent, Connie

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru