Vyzkoušejte nakupování online. Možností je spousta – Amazon, Ebay, Aukro

Vyzkoušejte nakupování online. Možností je spousta – Amazon, Ebay, Aukro

Nakupování online je stále oblíbenějším způsobem nakupování. Je to jednoduchý způsob, díky kterému ušetříte spoustu času a zahrnuje i řadu dalších výhod oproti běžnému nakupování v obchodě. Stále oblíbenějším se stává i nakupování v zahraničních obchodech, jako jsou světově známé Amazon nebo E-bay. V tomto článku se dozvíte něco o těchto obchodech a také o českém Aukro.cz.  Tyto obchody umožňují prodávat zboží od různých firem na jedné stránce. Také i vy se můžete zapojit a prodávat své produkty.

Výhody e-shopů:

  • nemusíte nikam chodit, stačí vám počítač a internet
  • jednoduše se dozvíte informace o všech produktech, které hledáte
  • rychle si můžete porovnat ceny v konkurenčních obchodech
  • objednávka vám bude doručena přímo domů nebo na poštu
  • máte nárok na reklamaci a také na vrácení zboží
  • různé způsoby platby a také dopravy zboží
  • a jiné výhody

Produkty sice nemůžete vidět naživo, ale v popisu by měly mít dostatečné a pravdivé informace, na základě kterých nebude problém si objednat cokoliv.

Amazon

Amazon je velký internetový obchod, kde najdete všechny druhy zboží. Stránky Amazon jsou vytvořeny pro konkrétní území, například http://www.amazon.co.uk je pro Anglii a Amazon.com je pro Ameriku. Pokud nakupujete z České republiky, doporučuji používat http://www.amazon.co.uk, kde budete po zadání adresy přesměrováni na Amazon.cz. U produktů si můžete vybrat obchod, ve kterém si produkt koupíte.

Nakupování je úplně jednoduché, u produktů máte dostatek informací. Problémem může být jazyk, který je anglický. Dalším problémem může být cena dopravy. Tuto informaci si zkontrolujte, protože cena může být rozdílná u každého produktu a každého prodejce. Amazon je známý internetový obchod, kde můžete prodávat i vy a za prodeje získá Amazon provizi.

E-bay.com

E-bay je další známý světový internetový obchod, kde si můžete koupit produkty. Stejný výrobek může být v obchodě i několikrát, a to s rozdílnými cenami. Je to proto, že na E-bay může prodávat každý a funguje to tu podobně jako na Amazonu, kde má obchod provizi za prodej.

Pro český trh také slouží stránka ebay.cz, ale můžete využít i ebay.com. Nezapomeňte si však vyhledat nejlepší nabídku, včetně dopravy, protože cena dopravy je také rozdílná, což závisí na dovozci. Rozhodně si nezapomeňte přečíst podmínky prodeje.

Aukro.cz

Aukro.cz je velký internetový obchod, který je orientován na český trh. Funguje na stejném principu jako předešlé obchody, výhodou je však velké české zázemí, zde si můžete kupovat a vybírat zboží od velkého množství českých prodejců. Výhodou je, že poštovné by mělo být nižší, než při dovoz ze zahraničí, není to ale podmínkou. Stránka je také v českém jazyce, což usnadňuje orientaci na webu. Slovenský zákazník může navštívit internetový obchod na stránce http://aukro.sk/.

Komentáře

Nahoru