Vyzkoušejte si nový prohlížeč Vivaldi od spoluautora Opery

Vyzkoušejte si nový prohlížeč Vivaldi od spoluautora Opery

Generální ředitel společnosti, která vyvinula prohlížeč Opera, John von Tetzchner, představil v úterý prohlížeč, který je určen zejména pro pokročilé uživatele. Prohlížeč Vivaldi je určen zejména uživatelům, kteří otevírají více oken najednou. Dle vývojářů bude ještě nutné investovat do dalšího vývoje, ale už nyní si uživatelé můžou stáhnout ukázkovou verzi.

Nový prohlížeč Vivaldi má být vybaven mnoha funkcemi a doplňky. Vývoj je teprve na začátku, vývojáři tvrdí, že bude nutné vynaložit ještě spoustu úsilí. Prozatím je možné vyzkoušet si ukázkovou verzi, která je dostupná na vivaldi.com. Jedná se však pouze o technický náhled.

novy_prohlizec_vivaldi_07

nastavení prohlížeče

Von Tetzchner předpokládá, že nový prohlížeč uživatele skutečně zaujme svými pokročilými funkcemi, které byly původně cílem zmiňované Opery. Vývojový tým také v rámci nového prohlížeče uvažuje o navigačním systému, který umožní pohyb pouze pomocí klávesnice.

Do budoucna chce také tento prohlížeč nabízet emailového klienta. Zatím je ale v levém panelu pouze panel se záložkami. V současné době Vivaldi nenabízí dostatek nových funkcí, aby mohl plně konkurovat prohlížečům jakou jsou Internet Explorer, Google Chrome nebo Mozilla Firefox. Vývojáři ale na prohlížeči tvrdě pracují s cílem, že tento prohlížeč bude přinášet oproti těm současným řadu výhod.

zdroj:mashable.com, vivaldi.com

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru