WebDeal.cz přichází s novinkou, chce určit obchodní rank stránky

WebDeal.cz přichází s novinkou, chce určit obchodní rank stránky

O podnikatelském fóru WebDeal.cz jsme Vás již informovali krátce poté, co na něm proběhly rozsáhlé změny a fórum tak začalo vynikat mezi svými konkurenty. Dnes máme další důvod, proč bychom o tomto fóru měli napsat. Jeho správci totiž přicházejí s novinkou a tou je určování obchodního ranku webové stránky, který nazývají příznačně: WDrank. Tuto funkci fórum oznámilo právě dnes a my jsme se mohli zeptat jednoho z majitelů nejen na podstatu tohoto ranku, ale i s ním rozebrat, co vlastně má rank určovat k čemu nám je dobrý.

Tato novinka je součástí připravované sekce „Nástroje“, je nositelem jména fóra a společně s ní si uživatel může nechat vypočítat i ostatní ranky, včetně v poslední době vcelku kontroverzního Google Pageranku, českého Sranku, Alexa Ranku, Compete Ranku, ale i Yahoo Backlinks a nezapomíná ani na WebArchive. WebDeal se tak stal zcela prvním fórem mezi svými konkurenčními protějšky, který přichází s podobnou, zcela novou a nečekanou funkcí, jako je WDrank.

WDrank funguje takřka stejně, jako jiné ranky. Hodnotí počet odkazů vedoucích na stránku, váhu odkazujících stránek,ale nezapomíná ani na  i ostatní ranky a i on skrývá vlastní tajemství. „Na internetu existuje hromada ranků a pro každého je přednostní jiný. Pro někoho Google Pagerank, pro někoho zase Srank. My jsme se snažili udělat jeden univerzální, který hodnotí to co všechny ranky, tedy počet odkazů, váhu jiných, ale počítá i s hodnotami Google Ranku, Alexy, Sranku a mnohých dalších.  Jako stupnici jsme si vybrali interval od nuly do sta, počítáno po jednotkách. WebDeal rank by se měl shodovat s přibližnou velikostí ostatních ranků, třeba velké portály, Facebook a další by neměly mít rank někde kolem 40, ale výše.“, komentuje novinku majitel WebDealu Otakar Pěnkava.

Proč by se ale webmasteři měli o WDrank zajímat? „Přestože by se mohlo zdát, že díky WDranku nechodí na web návštěvníci, není to úplná pravda. Jak už jsem zmínil, WDrank poměrně významně počítá s dalšími ranky, které už jsou pro uživatele důležitějšími. Aktuálně plánujeme doladit WDrank a poté moc nezasahovat do vah, které hodnotí stránky.“, odpovídá Pěnkava. Dá se tedy říci, že WDrank je vlastně jakýmsi prostředníkem mezi ostatními ranky, který je doplněný o další aspekty. Ty nám však jeho tvůrce již nesdělí.

Do budoucna plánujeme zveřejnit API k WDranku, aby nebyl jen záležitostí WebDealu. V dlouhém horizontu výrazná vylepšení tohoto ranku neočekáváme a zaměřovat se budeme především na inovace v oblasti aukcí.“, prozrazuje Pěnkava a věří, že se WDrank v budoucnu stane sledovanou záležitostí webmasterů a zaujme pozici například vedle Sranku. Aktualizace WDranku probíhají jednou týdně. Vyzkoušet si jej můžete zde.

Sledujte náš seriál věnovaný novým podnikatelským fórům!

O PageRanku s pravým odborníkem, aneb Ivan Sárközi odpovídá…

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru