Windows 8.2 Green

Windows 8.1 Preview jsou už téměř tady, ale designéři ze Studia384 se rozhodli podívat se ještě více vpřed a zaměřit se na to, co by mohlo následovat po nich.

Takzvané Windows Green (protože Windows 8.1 nesou kódové označení Blue), nebo chcete-li Windows 8.2, by mohly být druhou hlavní aktualizací pro Windows 8 a zřejmě přinesou několik významných změn a vylepšení operačního systému.

Už teď se někteří designéři předhánějí ve vymýšlení toho, co by tyto změny mohly obsahovat.

Designéři ze Studia384 se zaměřili především na Metro, notifikační centrum, zlepšili i plochu uživatelského rozhraní. Ovládání oken je nyní jednodušší a hlavní panel nepodporuje průhlednost.

Větší možnosti rozložení

Už ve Windows 8.1 přijde možnost větších a menších dlaždic. To dává více možností pro rozložení dlaždic podle vašich potřeb. V konceptu Windows 8.2 jdou ale takové možnosti ještě dále: díky ještě širším možnostem uspořádání dlaždic jste schopní vytvořit více komplexní struktury (zaměřte se na dlaždici IE a všechny menší dlaždice kolem ní).

Metro ve Windows Green.

Metro ve Windows Green.

Sledujte, co se stalo, zatímco jste tady nebyli

Notifikační centrum je ze všech věcí, které by mohly vylepšit Windows 8, snad tou nejžádanější. Jsme na něj asi zvyklí ze svých smartphonů. Centrum seskupuje všechna oznámení ze zařízení s Windows 8.2 (emaily, zprávy, upozornění z kalendáře či aktualizace softwaru).

Notifikační centrum a otevřený Windows Store.

Notifikační centrum a otevřený Windows Store.

 

Další vylepšení

Prohlížeč, který se o obrazovku dělí s prostředím Metra.

Prohlížeč, který se o obrazovku dělí s prostředím Metra.

win_green_5

Prostředí Metra, které se o obrazovku dělí s prohlížečem.

Rozhraní pracovní plochy.

Rozhraní pracovní plochy.

 

Komentáře

Nahoru