Dnes vyšlo 1 článků

WWDC: Zítra nás čekají novinky od Applu. Máme se na co těšit

WWDC: Zítra nás čekají novinky od Applu. Máme se na co těšit

Zítra je pro jablíčkáře doslova sváteční den. Proč? Protože již zítra začíná konference WWDC, na které společnosti Apple uvede své novinky. A máme se vážně na co těšit.

Nejprve začnu tím, jak bude celá konference probíhat. Možná již nyní litujete, že se ji nezúčastníte, ale nemusíte se bát. Právě letos na vás Apple myslel, proto umožnil všem zájemcům celou konferenci sledovat na jejich stránkách nebo prostřednictvím Apple TV. WWDC bude pro nás začínat 2. června v 19 hodin večer, kdy proběhne jakési slavností zahájení.

wwdcpanels_zpsaa6ad5f6

A co nám vlastně WWDC představí? Jak jsem říkal – máme se vážně na co těšit. Můžu jenom nakousnout, že uvidíme novou verzi Apple iPhone 6, na který se řada applovských fanoušků doslova těší. Také nás čeká update operačních systémů, chytré hodinky a spoustu dalšího, což si za chvíli rozebereme trošku podrobněji. Ale jenom podotýkám, že co Apple neuveřejní jakoby neexistovalo, takže klidně Apple může přijít s něčím novým, co se ukrylo před zraky zvědavců a firemních špionů.

Update operačního systému: iOS 8 a OS X 10.10

Nyní již ke slibovaným novinkám, které by se mohly na vývojářské konferenci Applu objevit. Ze všeho nejdříve začneme applovským operačním systémem. Abych pravdu řekl, tak zde nás až takový boom nepotká, neboť toho jsme se dočkali loni, kdy Apple úplně změnil styl, vše zmodernizoval a celkově zkrášlil. Jen se možná dočkáme lepší optimalizace systému, nové aplikace jako TextEdit nebo Preview. Dále by se na iPady měla přidat funkce splitcreen multitaskingu. No, uvidíme…

os x 1010

Avšak podle nejnovějších informací od novinářů nebo-li samozvaných agentů, kteří na internet přináší nejnovější informace z místa dění, je již jasné, že se na konferenci nová verze objeví. V Moscone Center už nyní visí nejrůznější bannery, které doslova odhalují novinky Applu. Ty naznačují, že iOS 8 a OS X 10.10 stoprocentně vyjdou.

iOS8_banner2_zpsdca9c79d

Healthbook

Další novinkou, která by se také mohla objevit na zítřejší konferenci WWDC je nová aplikace nazvaná Healthbook, která při zapnutí zjistí tvůj zdravotní stav - tep, hladinu cukru, váhu, BMI. Dokáže spočítat tvé kroky, apod. Bude se tak nějak jednat o jakéhosi soukromého trenéra, který vám prostě a jistě na rovinu řekne, jak na tom jste…

healthbook_zpsa5736d57

Chytrý domov

Na konferenci by měl Apple také ukázat novinky a vylepšení, týkající se Smart Home, chytrého domu. Ukážou různé triky, co všechno lze v chytrém domě dělat, atp. Příklad můžeme uvést hlasové ovládání přes WiFi, atp.

philipshue_zps9500bad0

Koupě Beats

Dále Apple oficiálně oznámí koupi společnosti Beats, což se stalo poměrně diskutovaným tématem. Také by Apple měl zveřejnit, jakým směrem by se jejich spolupráce měla nadále odvíjet.

beats_zpscceba7c1

Nový druh Macbooku, chytré hodinky, lacinější iPhone 5S

Dále se dočkáme takových „maličkostí“ – v podobě 12 – palcového Macbook Air s retinou. Také se spekuluje o lacinějším iPhone 5S nebo iMacu. Nebo o tom, že Apple chystá nové chytré hodinky, které tématicky nazval iWatch, které by mohly být propojeny s aplikací Healthbook a tím nás informovat o zdravotním stavu.

iWatch_concept_zps696944cd

Avšak nyní k tomu, na co se čeká asi nejvíce. Tím je nová řada iPhone 6. Současné informace ukazují, že by se klidně mohla elegance zabalená pod názve Apple iPhone 6 na konferenci objevit. Již několikrát se na internetu ukázaly různé koncepty, které jsou stejnak pochybné. Avšak ze zákulisí WWDC před několika hodinami uteklo krátké video, které nepřímo naznačuje to, na co se můžeme těšit…

zdroj: gizmodo.com

 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru