Yahoo prodává luxusní domény

Yahoo nedávno přebralo a přehodnotilo všechny domény, které vlastní. Přišli na to, že některé z nich vlastně nepotřebují. A tak se rozhodli je rozprodat. A že jsou to opravdu prémiové domény…

Nedávno publikovalo Yahoo na svém Tumblr blogu oznámení o tom, že se rozhodl prodat některé opravdu dobře vypadající domény. Tyhle skvosty jako „sandwich.com“, „mymusic.com“ nebo „crackers.com“ nashromáždilo v průběhu několika posledních let. Momentálně však proběhl takový úklid a bylo rozhodnuto o tom, že spousta těchto domén je nepotřebných.

Nutno podotknout, že na takovém úklidu domén Yahoo dost vydělá. Vyvolávací cena většiny domén je totiž mezi $10 000 – $ 99 000. Jsou ale i extrémy. Nejlevnější „cyberjokes.com“ a „batoota.com“ se daly sehnat i do $5000 a nejdražší „av.com“ klidně i za 1,5 milionu dolarů. Pokud tedy budou prodány všechny, zisk bude dosahovat výše několika milionů.

„Když jste firma, která je na trhu tak dlouho jako Yahoo, je tady mnoho zábavných věcí, na které narazíte,“ říká Kevin Kramer, zástupce generálního ředitele Yahooo. „Letos jsme objevili obrovský seznam doménových jmen, které společnost již delší dobu vlastní. Jak jsme diskutovali o tom, co s nimi, došli jsme k závěru, že nastal čas, abychom je propustili… zpět do volné přírody internetu.“

Domény Yahoo

Některé domény, které Yahoo prodává.

Úplný seznam všech domén na prodej najdete na sedo.com. Protože aukce začala už 14. listopadu, některé už jsou prodané. Výběr je ale stále vysoký a Yahoo uvedlo, že seznam postupně ještě rozšíří.

Zdroje: Tech Crunch, The Next Web

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru