Yo: Aplikaci hacknul student, vaše osobní údaje jsou v nebezpečí

Yo: Aplikaci hacknul student, vaše osobní údaje jsou v nebezpečí

O Yo, vlastně docela primitivní aplikaci, jsme psali nedávno. Zažívá teď totiž svůj největší úspěch. Lidi baví si posílat jen jednoduché „Yo“. Jenže aplikace nebude asi jednoduchá jen svou funkcionalitou, ale celkově. A na to právě doplatila. Byla hacknutá.

Student z Georgie spolu se svými dvěma spolubydlícími tvrdí, že hacknul Yo. A zástupci Yo to potvrdili. Zakladatel Or Arbel uvedl, že mají bezpečnostní problémy. Něco už bylo opraveno a na zbytku stále pracují. Arbel totiž mluvil přímo s klukem, kterému se podařilo aplikaci hacknout.

„Můžeme získat číslo jakéhokoliv uživatele Yo (vlastně jsem psal zakladateli a on mi volal zpět), můžeme poslat falešná Yo od jakýchkoliv uživatelů a můžeme uživatele spamovat tolika Yo, kolik chceme. Každému uživateli bychom také mohli poslat Yo oznámení s libovolným textem (i když jsme se rozhodli to nedělat),“ vysvětlil student.

Objevil se třeba Vine od uživatele Hako, ve kterém místo standardního zvuku „Yo!“ zní úryvek z písně „Never Gonna Give You Up“ od Ricka Astleyho.

 

Mají vaše data

Pokud i vy patříte mezi nadšence, kteří novou aplikaci vyzkoušeli, možná se teď bojíte, co bude s vašimi osobními údaji. Ano, hackeři by se k nim klidně mohli dostat, bojíte se oprávněně. Když aplikaci odinstalujete, vůbec si nepomůžete, protože tím neodstraníte své údaje z databáze. V rámci aplikace není žádná možnost, kterou byste teď mohli použít.

delete-yo

Mnoho lidí si Yo hned odinstalovalo. Jenže tím si vůbec nepomůžou.

Or Arbel ale vysvětlil, že pokud si to někdo bude přát, klidně jeho údaje ručně smažou. Stačí napsat na contact@justyo.co a požádat o odstranění. Je to jen na vás. Pokud se vám ale aplikace líbí, rozhodně to tolik nehroťte. Chyby by už měly být opraveny. 

Zdroje: TechCrunch, Mashable

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru