YouTube nemusí blokovat přístup ke klipu Nevinnost muslimů

Herečka klipu Nevinnost muslimů Cindy Lee Garcia podala žalobu a požadovala, aby k videu byl zablokován přístup. Jako důvod uváděla, že ji tvůrce Nakoula Basseley Nakoula podvedl. Údajně jí nebylo známo, jak bude film využit.

Cindy Lee Garcia má hrát ve filmu Desert Warriors a obává se svojí současné reputace a také výhrůžek její fyzickou likvidací. U soudu poukazovala na fakt, že byla dabována a tedy neodpovídá za obsah slov, která se nakonec ve filmu objevila. Soud nevyhověl jejímu návrhu především proto, že neprokázala svůj právní vztah k autorům a k natáčení.

Trailer k filmu Nevinnost muslimů vyvolal mnoho protestů v muslimských zemích a byl v řadě z nich zakázán. Společnost Google zablokovala přístup k traileru v Indii, Indonézii, Malajsii a Saudské Arábii, kde narušoval místní zákony. V Pakistánu, Afghánistánu, Súdánu a Bangladéši byl dokonce místními orgány zablokován přístup k celému videoportálu YouTube.

V demokratických zemích Google odmítá zablokovat přístup, protože toto opatření přijímá pouze na základě rozhodnutí soudu. V USA není možné omezit svobodu slova z důvodu Prvního dodatku k Ústavě USA.

Zdroj: WebProNews

Komentáře

Nahoru