YouTube přidává uživatelům další TV kanály

Videohosting YouTube se rozhodl investovat 200 milionů dolarů a dohodl se na přidání dalších 60 video kanálů profesionálních televizních a filmových společností. Nové kanály budou z Francie, Německa, Velké Británie a USA.

Vytvářet programy a účinkovat v nich budou různé populární osobnosti. V říjnu 2010 bylo oznámeno, že YouTube poskytne 100 profesionálních televizních kanálů. Po roce fungování této služby existuje úspěšných 25 kanálů, které mají návštěvnost kolem 1 milionu diváků týdně.

YouTube má kolem 800 milionů uživatelů, kteří každý měsíc zhlédnou 4 miliardy hodin videa. Na začátku roku bylo zhlédnuto průměrně kolem 3 miliard hodin, takže popularita hostingu roste. Nejoblíbenějšími kanály jsou Comedy Channel, Sourcefed a Machinima. Partneři YouTube nyní získají kolem 100.000 abonentů pětkrát rychleji než před 2 lety.

Na nových kanálech bude například BBC Worldwide, Endemol (dánská společnost, která provozuje „Big Brother“) a FreemantleMedia (ze skupiny německého gigantu Bertelsmann, který financuje „American Idol“). Programy budou obsahovat „Euronews Knowledge“ od zpravodajství Euronews, „Truthloader“ od ITN Productions, „Guinness World Records: OMG“ a „The Jamie Oliver Food Channel“. A mnoho dalších kanálů s různými speciálními programy.

Zdroj: Digital Trends

Komentáře

Nahoru