Za mořem šílí po nové anonymní sociální síti

Nová aplikace, kterou vytvořili dva bývalí zaměstnanci Googlu, budí obrovský úspěch v Americe. Čím to je? Když se na ni kouknete, zaujme vás jednoduchý moderní design. Ale hlavně je postavená na dobrém nápadu. Jedná se totiž o anonymní sociální síť. A anonymita znamená, že se na ní můžete svěřit opravdu se vším.

Ve Velké Británii byla představena nová anonymní sociální síť. Britové sice ještě neměli čas si ji tolik oblíbit, zato je obrovským hitem za mořem v Americe. Tam za dva měsíce od svého vydání vydělala 8,6 milionů dolarů (cca 170 milionů Kč). Secret totiž svým uživatelům umožňuje se svobodně vyjadřovat. Všechny jejich příspěvky jsou zcela anonymní.

secret

Za nápadem stojí dva bývalí zaměstnanci společnosti Google – Chris Bader a David Byttow. Ti chtěli lidem od počátku poskytnout prostor, kde by mohli psát autenticky o svém životě bez strachu z odsouzení.

V aplikaci jsou zveřejňovány tajné informace

A je nutno poznamenat, že lidé toho skutečně využívají. Aplikace se také ukázala jako dobré místo pro všechny možné informátory. Začátkem dubna tam byla například napsána informace, že Nike plánuje ukončit vývoj svého náramku Fuelband. Bylo to jen pár dní předtím, než se to skutečně stalo.

Tvůrci tvrdí, že jejich aplikace umožňuje rychlé a efektivní „šíření velkých myšlenek“. Nicméně také pochopitelně umožňuje mnohem rychlejší šíření drbů. A to je právě ta stinná stránka. Někteří lidé se obávají, že sociální síť umožní šíření nenávisti a pomluv. Co si o tom myslíte vy? Například čtenáři Mirror říkají anonymním sociálním sítím ANO. Ale ani těch, kteří tvrdí NE, není málo.

anonymni-soc-sit

Aplikace je v současné době k dispozici pouze pro iPhone, ale plánuje se i na Android. V minulých dnech byla navíc oficiálně představena i v Irsku, Austrálii a na Novém Zélandu. Přáli byste si ji i v Česku?

Zdroj: Mirror

Komentáře

Nahoru