Zablokovaný nelegální Windows? Hackery netrápí…

Zablokovaný nelegální Windows? Hackery netrápí…

Před pár dny jsme Vás informovali o tom, že Microsoft bude aktualizací pomocí nástroje Windows Activation Technologies kontrolovat, zda-li je Váš Windows 7 legální, či ne. V případě, že ne, vaše obrazovka zčerná a tím pádem Vám bude celý Windows k ničemu. Poslouchá se to hezky, v IT světě však nic netrvá věčně a to kord v oblasti bezpečnosti a podobných věcí, jako je právě legalita Windowsů. Hackeři a jiní piráti z Čech, ale i ze světa se už začali hlásit s tím, že mají řešení a ví, jak této snaze Microsoftu předejít a zabránit.

Microsoft by měl tento týden vydat aktivačního nástroje Windows Activation Technologies. Aktualizace bude ke stažení již od 16. února, avšak brzy by se měla stát automatickou aktualizací Sedmiček pomocí Windows Update. Tímto krokem chce Microsoft přijít na nelegální kopie svého Windows 7.

Celý vtip snahy Microsoftu byl v tom, že ona zmíněná aktualizace měla obsahovat sedm desítek oprav chyb, díky kterým se piráti dokázali dostat do Windowsů a tak jej aktivovat a to i nelegální cestou. Piráti na sebe samozřejmě nenechali dlouho čekat a ihned vymysleli desítky jiných způsobů, jak aktualizaci obejít a mít stejné výsledky.

Petr je jedním ze spoluzakladatelů diskuzního portálu RostWorld.cz. Podílel se na složení moderátorského týmu a dodnes je jedním z nejvyšších lidí z RostWorldu. Drží se v anonymitě, ale rozhodl se pomoci i našemu magazínu. Proto se bude starat o zajímavé články ze světa IT a rozhovory se členy magazínu.

Komentáře

Nahoru