Zahrajte si na Sherlocka Holmese: Kontaktují nás přes YouTube mimozemšťani?

Jen si to představte. Na YouTube se nachází 77 000 videí, ve kterých jsou pouze tvary a podivné zvuky. Sedmdesát sedm tisíc. Taky jste ještě na žádné z nich nenarazili? Tak to musíte okamžitě napravit. Je to totiž fenomén, který se aktuálně všude řeší. Pomocí videí se prý záhadný účet možná dokonce snaží kontaktovat mimozemšťany. Je to příběh pro všechny, kteří si chtějí zahrát na Sherlocka Holmese.

Od 23. října 2013 nahrává někdo pod YouTube účtem Webdriver Torso velmi zvláštní klipy plné barevných obrazců a zvuků.  Navíc je v tom ještě určitý systém. Všechna videa jsou dlouhá 11 sekund, každé video má 10 slidů a na každém slidu je červený a modrý obdélník. Zvukový doprovod každého videa se skládá z měnícího se tónu v rozdílných frekvencích. A navíc mají velmi zvláštní jména jako tmp5xp8Fk nebo tmpSGonPI. Jen první uploadované video se vymyká. Jmenuje se aqua a má pouhých 10 sekund.

webdriver

Všechna videa jsou v mnoha ohledech totožná.

Řeší se to aktuálně všude. Rozbor provedli na Daily Dot, na The Guardian a vlastně všude možně. Problém je, že nikde nic pořádného nezjistili. I když samozřejmě existují jisté teorie…

Co to jen může být?

Isaul Vargas, newyorský tester softwaru prý identifikoval jedno video jako záznam z konference, na které byl před rokem. Ukazovala ho tu prý evropská firma, která vytvářela software pro set-top boxy. Společnost potřebovala, aby bylo možné rychle a spolehlivě nahrát digitální video. Proto tuhle schopnost testovala nahráváním krátkých sekvencí. Je to velká společnost, takže by odpovídal i počet videí. Prostě si potřebují testovat a měřit, jak YouTube komprimuje videa.

Ale to je trochu nudné vysvětlení, nemyslíte? Jako správný Sherlock Holmes přece musíte mít v záloze i několik dalších možností. Co kdyby to první náhodou nevyšlo? Ony se totiž ohledně výše zmíněné teorie objevily jisté pochybnosti. Takže si pojďme rozebrat i pár dalších možností, které zní rozhodně zajímavěji.

  • Mohlo by to být testování zvuku. Jasně. Nápady o tom, že se prostě něco testuje, se jen množí. Zní to docela logicky. Ale co by pořád testovali, když jsou skoro všechna videa téměř totožná?
  • Pak by prý mohlo jít o dobrý virál. Možná autor zamýšlí, že si lidé podivných videí všimnou, začnou se o ně zajímat a on na nich pak začne vydělávat. Pokud byste měli peníze z každého zhlédnutí, není přece nic těžkého vymyslet algoritmus, který vám bude náhodně generovat podobná videa, a vy na nich budete jen vydělávat. A ještě budete slavní.
  • Možná je to něco jako botnet. I Twitter prý používá podobné způsoby.
twitter-botnet

Že by šlo o nějaký botnet?

  • Mimozemšťani. Buď někdo komunikuje s nimi, nebo se oni snaží komunikovat s námi. Jen je vážně škoda, že my jejich zprávy neumíme rozkódovat.

Závěrečná nápověda

Nějaké další nápady? Máme tu pro vás ještě jednu závěrečnou indicii. Autor zřejmě pochází z Francie, jestli vám to nějak pomůže. Zhruba měsíc před prvním videem s obdélníky byl totiž uploadován i klip z kresleného seriálu Aqua Teen Hunger Force. Tenhle klip je ovšem dostupný jen ve Francii a je zamčený.

Je tu ještě jeden netypický klip, který se mezi obvyklá videa účtu Webdriver Torso vážně nehodí. Jde o video Eiffelovy věže. V jeho levém rohu se navíc objevuje nápis „Matei is highly intelligent.“ To je jediná reálná komunikace záhadného účtu. Nic víc nikdy neprozradil.

WebdriverTorso-Youtube-EiffelTower

Klip s Eiffelovkou se vymyká.

A to je všechno. Dál musíte použít vlastní mozek a pátrat na vlastní pěst. Zkuste se zaměřit na vidinu, že jestli tuhle záhadu vyřešíte, budete určitě hodně slavní. I my o vás napíšeme.

Zdroje: Gimmedigital, Facepunch

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru