Zajímavá novinka z Kickstarteru: Jak bojovat proti zlodějům na pláži?

Lehněte si. Zavřete oči. Zdřímněte si a nechte slunce, aby opálilo vaši křídově bílou kůži… Vlastně počkat. Nemůžete. Vaši přátelé a rodina odešli hrát volejbal, surfovat nebo na procházku po pláži. Vy jste na tento okamžik, kdy si budete moct odpočnout, dlouho čekali. Chcete jen zavřít oči, dát si do uší sluchátka a odplout v myšlenkách někam pryč. Jenže nejde to. Proč? No protože musíte hlídat plážovou tašku, ve které jsou klíče, peněženka, mobilní telefony, nebo třeba iPad či Kindle na čtení.

Znáte to, jste na pláži (nebo v českých podmínkách u rybníka) a chcete si jít zaplavat. Nebo si dát půl hodinky šlofíka. Jenže co se všemi těmi věcmi, které jste si prostě museli vzít s sebou? Nový projekt na Kickstarteru nabízí unikátní řešení: nádobu ve tvaru šroubu, kterou pěkně zavrtáte do země.

Vodotěsný šroub zavrtáte do země, naplníte ho věcmi a uzavřete. Položíte na něj deku s nafukovacím polštářkem, na který si pohodlně lehnete. Zloděj tak nemá jedinou šanci se ke šroubu plnému vašich osobních věcí dostat, musel by vás odvalit. A tak tvrdý spánek jen tak někdo nemá.

Za celým nápadem pojmenovaným Beach Vault stojí Marcal Da Cunha, který chce všem rekreantům dopřát klid. Doufá, že když budou mít své věci zašroubované v zemi, půjdou si klidně zaplavat, nebo se prospí. Díky vodotěsnosti už navíc nikdy nebudete mít mokrý telefon. A nebudete si šlapat po svých věcech, které by se jinak jen tak válely po zemi.

sroub-na-plaz

To si tak normálně přijdete na pláž se šroubem.

Jenže…

Na Kickstarteru se Da Cunha snaží vybrat 15 000 amerických dolarů, aby měl dost peněz na zavedení svého prototypu mezi běžné lidi. Bohužel těžko říct, zda k realizaci nápadu vůbec dojde. Podpořilo ho zatím totiž pouze 172 lidí, kteří mu věnovali 6057 dolarů.

Když nad tím zapřemýšlíte, zjistíte, že je tu jeden významný háček. Když budete nádobu šroubovat do písku, jistě nebudete zrovna nenápadní. Upozorníte na sebe okolí a kdokoliv z okolních rekreantů pak může jen vyčkat na správný okamžik

Zdroje: Telegraph, DailyMail

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru