Dnes vyšlo 1 článků

Zajímavý web #11 – zivotvkorporaci.wordpress.com

Myšlenka, že někdo, kdo pracuje ve velké firmě na manažerské pozici a bude zároveň psát o tom, jak to v dané firmě nefunguje, je celkem bláhová. Nicméně – stalo se a na adrese zivotvkorporaci.wordpress.com najdete již teď několik příběhů ze života velké firmy a jejího ředitele nákupu.

Brzy asi sami uznáte, že to stojí za to. A pochopíte, proč zde ani jednou nezazní jméno odvážného spisovatele a ani jméno oné firmy. Uvidíme, jak daleko sahá svoboda projevu u nás v ČR, jelikož už teď se proslýchá, že ředitele nákupu již vyčmuchali. O oblíbenosti webu svědčí zejména to, že za pár dní získal přes tisícovku followerů na Twitteru.

O podobných tématech se nicméně rozepsali i jiní blogeři:

http://www.povedeny.cz/business/profesionalni-kandidat-2-0/

http://www.dfens-cz.com/oldschool/clanek.php?clanek=2001011201

http://www.krcmic.cz/prace-ve-velke-firme/

Aktualizace:

Bohužel, jak se dalo očekávat, životu v korporaci byl brzy zatnut tipec. Web skončil. Co se stalo s jeho autorem a zda svou publikační činnost ukončil na základě rozkazu z vrchu, to lze jen těžko předjímat. Nejspíše ano. Je to škoda. Svoboda slova v České republice zatím asi nedospěla do stádia, kdy by mohl zaměstnanec anonymně psát o nejmenované firmě. A nejspíše ani české firmy nedospěly zatím k tomu, aby si z tohoto psaní vzaly nějakou zpětnou vazbu a začaly děla tnápravu. Lepší je asi udělat bububu a neposedného zaměstnance postrašit vyhazovem. Ale to jsou všechno jenom spekulace. Život v korporaci zkrátka umřel. Bohužel. Pro danou firmu asi bohudík, že se tak stalo ještě předtím, než vyplynulo na povrch její jméno.

 

 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru