Zajímavý web #113: Vyberte si tu nejoriginálnější doménu

Když chcete rozjet nějaký internetový projekt, na doméně opravdu záleží. Měla by být jednoduchá a zároveň trefná. Díky spoustě nových domén prvního řádu je to docela jednoduché. Jenže vy zřejmě ani nemáte tušení, jaké všechny domény existují. Běžní lidé to nevědí. A tak přichází web dumb.domains, který vám poradí.

Je pravda, že na dumb.domains najdete spíše hitparádu kombinací vtipných domén, které pro některé účely snad ani nelze použít. Ale pro pobavení byste se na ně kouknout mohli.

domain-sexy-systems

Takové domény by však mohly přinést i spoustu problémů. Představte si třeba následující situaci:

Vy: „Podívejte se na můj web fashion.boutique.“
Náhodný člověk: „Tečka com?“
Vy: „Ne, tečka boutique.“
Náhodný člověk: „Co?“

A mohou přijít i vážnější problémy. Existuje totiž mnoho firem a webů, které s neobvyklými doménami prostě nepočítají. Například některé emailové systémy mají s adresami s neobvyklými doménami velký problém a jejich poštu nepřijímají či neodesílají.

domain-shitty-cool

Ale konec starostí. Vždyť se můžete jen zasmát, zasnít, co byste s danou doménou dělali, a nakonec si ji nekoupit. Zkuste to na dumb.domains.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru