Zajímavý web #118: Historie mistrovství světa ve fotbale

Zajímavý web #118: Historie mistrovství světa ve fotbale

Pokud jste fanoušky fotbalu, tak jistě sledujete i právě probíhající mistrovství světa ve fotbale. A pokud vám ani to nestačí, tak se můžete podívat na tento internetový projekt, který ukáže historii mistrovství až do roku 1934.

 

Například se zde dozvíte, že hned první turnaj byl problémový – konal se v Uruguayi, což bylo pro evropské státy pěkně daleko a cesta zde by byla nákladná. Až dva měsíce před turnajem se povedlo přemluvit několik evropských týmů, ať se zúčastní.

Na stránkách je obrovské množství zajímavých faktů napsaných v angličtině a z důvěryhodných zdrojů. Nicméně pokud neumíte anglicky, tak nezoufejte. Je zde navíc i obrovské množství videí a fotek.

Průřez všemi turnaji

Vznik projektu

Příběh za vznikem projektu je docela zajímavý. Za tímto projektem stojí Javier Rincon a jeho tým. Vytvořit tyto stránky je napadlo teprve až v průběhu mistrovství světa, když nemohli najít žádnou stránku, kde by byly informace o minulých mistrovstvích pohromadě.

Rozhodli se tedy takovou stránku vytvořit. Jejich motivace byla prostá – milovali fotbalové mistrovství světa a věděli, že ostatní fanoušci jsou na tom stejně. Peníze zde nehrály žádnou roli.

Stránky byli tak rychle hotové i díky tomu, že jejich národní tým, Španělsko, vypadl hned ve skupině. Nemuseli se tedy pak nervovat nad zápasy a v klidu se mohli věnovat programování a sbírání dat.

Zdroj: techcrunch.com, historyoftheworldcup.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru