Založení společnosti není úplná hrůza

Založení společnosti není úplná hrůza

Jako OSVČ jsem působil velmi dlouho a transformaci mého podnikání na společnost s ručením omezeným jsem velmi dlouho odkládal. Měl jsem proto několik důvodů, mezi které patřil jak nedostatek financí, které bylo třeba složit jakožto základní kapitál, tak strach z administrativních záležitostí. Z úředníky jsem neměl žádné dobré zkušenosti a něco mi stále říkalo, že to bude běh na dlouhou trať.

Neměl jsem ani tušení o ready-made společnostech a s.r.o. na míru, takže jsem byl velmi překvapen. když jsem zjistil, že něco takového existuje a navíc opravdu funguje. Zakladanie sro je díky ready-made společnostem hračka. Stačí si prostě zvolit správného partnera a z nabídky jeho předzaložených společností vybrat tu pravou. Všechny ready-made společnosti mají v pořádku všechnu dokumentaci, na které se podílí zkušení právníci.

Co se týká základního kapitálu ve výši 200.000 korun, měla ho ready-made společnost již složený a účetně řádně vyvedený, takže nebyl nejmenší problém. Celou záležitost jsem vyřídil během několika dní a prakticky jsem se nemusel o nic starat.

Bohužel potřebuji administrativní budovu pro každý den a nemohl jsem tak využít nabídky virtuálních sídel. Bylo tedy třeba zařídit fungl nové kanceláře a pořádně je vybavit. Veškerý hardware od a do z jsem samozřejmě vybíral na internetu, protože je tam mnohem levnější, než v normálních obchodech. Do kanceláří tak putovaly nové PC, velké LCD monitory a podobně. Největší starost mi dělaly tlačiarne, potřeboval jsem takové, které by tiskly o sto šest a vydržely alespoň rok. Nakonec jsem našel dostatečně kvalitní v poměru cena/výkon a byl jsem spokojený. Protože byly v akci, dostal jsem k nim zdarma náplne do tlačiarní a tonery.

Firma funguje jak má a já doufám, že brzy expanduje na zahraniční trh. Díky internetu jsem si ušetřil mnoho starostí jak se zakládáním firmy, tak s vybavením kanceláří.

Štítky:

Placená inzerce na magazínu Objevit.cz. V případě zájmu o reklamní články, či jiný způsob reklamy nás informujte.

Komentáře

Nahoru