Zatčen za žádost o přátelství

Zatčen za žádost o přátelství

Do vězení se lze dostat mnoha způsoby. Vraždy, krádeže, podvody, to všechno jsou staré známé způsoby. Ve Švédsku se ale teenager dostal do vězení, protože i přes soudní zákaz poslal někomu žádost o přátelství.

18letý mladík ze Švédska se ocitl před okresním soudem, protože porušil soudní zákaz. A jak ho porušil? Na Facebooku si chtěl přidat osobu, kterou kvůli soudnímu zákazu nesměl kontaktovat. U soudu byl nakonec skutečně právoplatně odsouzen ke 30 dnům vězení.

Trestné činy lze páchat i pomocí Facebooku či Twitteru

Trestné činy lze páchat i pomocí Facebooku či Twitteru

Podle švédských médií to ale nebyl jediný důvod. Dalším důvodem bylo, že se s danou osobu srazil na městské tržnici. Média už ale neuvádějí, jestli to byla náhoda, nebo jestli to bylo úmyslné.

I když je to velmi kuriózní případ, rozhodně to není poprvé, co žádost o přátelství na Facebooku někomu uškodila. V roce 2010 na Floridě byl muž odsouzen za to, že si na FB chtěl přidat do přátel svoji ex manželku, kterou nesměl kvůli soudnímu zákazu kontaktovat.

Zdroj: huffingtonpost.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru