Závodní dráha v McDonald’s

Závodní dráha v McDonald’s

McDonald’s zahájil v Singapuru kampaň, která pomocí NFC promění jídelní stoly na interaktivní závodní dráhu. Dospělí se do tamních McDonaldů budou chodit najíst, děti si pohrát. Těžko říct, zda budou rodiče rádi, že je děti nebudou zbytečně otravovat, nebo zda se jim nebude líbit, že se pohybují po McDonald’s kolem stolů.

I McDonald už respektuje trendy dnešní doby. Dříve si tam děti hrály s hračkami z Happy Meal, dnes využijí mobilní telefon. Technologie, která se nazývá The Happy Table, umožní dětem pomocí NFC použít mobilní přístroj pro hraní her. Ze stolu se totiž stane interaktivní závodní dráha.

mcdonalds-happy-table-nfc-game

Pod stoly v celé singapurské restauraci byly nalepeny NFC nálepky. Díky tomu stačí uživatelům Android smartphonů stáhnout si aplikaci McParty, a pak mohou začít závodit.

„Naprogramovali jsme NFC nálepky, aby jednaly jako části závodní dráhy. Pak jsme tyto samolepky přilepily na spodní část stolů v naší restauraci tak, aby nebyly vidět. Když děti položí smartphone na obyčejně vypadající stůl, ten se zázračně promění v McDonaldLand a z jejich mobilů se s trochou nadsázky stanou motokáry.“

Děti pak ve hře mohou sbírat hamburgery, sklízet jablečné koláče nebo bojovat s padouchy jako Hamburglar a kapitán Cook. Tím vším pomáhají Ronaldovi uspořádat párty pro obyvatele McDonaldLand.

Pokud chcete vidět, jak to funguje, podívejte se na video níže, které ukazuje The Happy Table v akci. I když pokud se nechcete dívat na nahranou roztomilost, začněte radši až na čase 00:30. :-)

Zdroje: The Next Web, NFC world

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru