Zbavte se závislosti na telefonu

Zbavte se závislosti na telefonu

Bez těch svých malých chytrých krabiček bychom dneska byli pěkně ztracení. Možná si to nechcete přiznat, ale většina z nás je na nich úplně závislá. Dokážete si představit, co byste dělali den bez telefonu? Nicméně pokud si dokážete říct, že pro vás mobil znamená až moc, a máte chuť a hlavně sílu s tím něco dělat, přichází řešení. Je tady noPhone. Žádný telefon.

Když jste byli malí, dost možná jste s sebou všude tahali nějakého plyšáka. Teď je vaším plyšákem mobil. Možná ho nemusíte neustále používat, ale potřebujete aspoň ten pocit, že ho máte někde blízko u sebe, ideálně třeba v kapse. Jenže ten plyšový medvídek v dětství byl mnohem milosrdnější. Nikdy vás neotravoval. Mobil obvykle začne zvonit, blikat a vibrovat v tu nejméně vhodnou chvíli.

Co s tím?

Prostě si pořiďte noPhone. Nebudeme si nic nalhávat, řekneme si to rovnou. noPhone je jen kousek plastu, který vypadá jako telefon. Na webových stránkách se jeho autoři chlubí, že nemá fotoaparát, nemá Bluetooth a nedá se z něj volat. Ovšem má jednu značnou výhodu. Je odolný vůči spadnutí do WC. A taky ho nemusíte nabíjet.

nophone

A proč byl vůbec vytvořen?

„Chtěli jsme, aby si lidé uvědomili svou závislost, a tak jsme vytvořili produkt, který funguje jako placebo,“ uvedl Ingmar Larsen, jeden z jeho tvůrců.

Jeho účelem je chovat se jako náhradník vašeho opravdového telefonu. Můžete s sebou pořád mít hladký obdélník chladného plastu, který vám ovšem nedovolí spojovat se s okolím.

Možná tomu nebudete věřit, ale tvůrci jsou nadšení tím, kolik zpráv od lidí, kteří tento mobil opravdu chtějí, obdrželi. Třeba se jednoho dne stanou běžnou odvykací záležitostí. Lidé budou sedět v hospodě, budou ho pevně svírat v ruce, ale budou vědět, že je jim k ničemu. A tak jim nezbyde nic jiného, než se poohlížet po reálných lidech ve skutečném světě kolem sebe.

Zdroj: Cnet

Komentáře

Nahoru