Tisková zpráva: Známýlékař.cz získal 80 milionů korun na vývoj a expanzi do zahraničí

Známýlékař.cz získal 80 milionů korun na vývoj a expanzi do zahraničí

Díky tomu, že portál získal pozici lídra v oblasti online objednávání návštěv v České republice a Polsku a zaznamenal rekordní nárůst návštěv na portálech v Turecku a Rusku, rozhodli se investoři pro další finanční vklad do firmy. Celkem firma obdrží 80 milionů korun na další rozvoj skupiny DocPlanner.com, majitele portálu Známýlékař.cz. Získané prostředky budou určeny na expanzi a rozvoj tohoto portálu v zahraničí.

DocPlanner.com je skupina internetových portálů, které usnadňují pacientům nalezení lékaře a objednávání na prohlídky online. Působí již ve 25 zemích na celém světě, z čehož provoz 20 z nich byl zahájen během minulého roku. Investoři mj. firmy Point Nine Capital, RTAventures a Piton Capital vyjádřili spokojenost s dynamickým rozvojem i s výsledky skupiny DocPlanner.com a zvýšili svůj vklad do firmy na 80 milionů korun. Finanční prostředky získané v rámci této části financování pomohou firmě značně rychleji expandovat do zahraničí – vstoupit na nové trhy a umožní také rychlejší růst ve vybraných zemích. Mariusz Gralewski, ředitel DocPlanner.com nevylučuje, že se firma pokusí převzít některé zahraniční firmy působící v tomto odvětví.

„Chceme být největším místem v síti, které propojuje pacienty hledající lékaře s lékaři v jejich okolí. Tato vize se stává stále reálnější také díky získaným finančním prostředkům. Plánujeme investovat do rozšíření na nové trhy včetně převzetí firem působících na těchto trzích. V první řadě se soustředíme na Turecko a Rusko. V Rusku jsme v oblasti návštěvnosti lídrem v rámci celého sektoru,“ říká Gralewski.

Portály skupiny DocPlanner.com navštěvuje celkem více než 4,6 milionů uživatelů měsíčně a v databázích DocPlanner.com nacházejí informace o více než 1,3 milionech lékařů. V lednu tohoto roku počet návštěv domlouvaných prostřednictvím portálu překročil 20 tisíc a v každém dalším měsíci firma zaznamenala růst vyšší než deset procent. Celkově bylo dohodnuto pomocí online kalendářů více než 200 tisíc návštěv. Firma se může pochlubit více než 3 tisíci klienty, kterými jsou lékaři využívající online kalendáře návštěv. Kromě toho až 20 tisíc lékařů využívá bezplatné funkce portálu, díky kterým mohou monitorovat názory pacientů a mohou na tyto názory reagovat. Tyto výsledky jsou dílem téměř 100 členného týmu, díky kterému je skupina DocPlanner.com nesporným lídrem v oblasti objednávání návštěv přes internet.

„Nepochybuji o tom, že v budoucnu se budeme objednávat k lékařům pouze prostřednictvím internetu. Dynamický a stálý nárůst počtu návštěv, které byly domluveny na našem portálu a skutečnost, že většina pacientů se k nám vrací a znovu využívá této formy domlouvání návštěvy je tím nejpádnějším důkazem pro toto tvrzení,“ doplňuje Gralewski.

O DocPlanner.com

DocPlanner.com je skupina internetových portálů, které usnadňují pacientům vyhledat lékaře a domluvit si návštěvu online. DocPlanner.com nyní funguje ve 25 zemích. Největšími jsou portály v České republice (Známýlékař.cz), Polsku (Znanylekarz.pl), Rusku (DocPlanner.ru) a Turecku (MedMio.com). Portály z této skupiny navštěvuje celkem více než 4,6 miliónů pacientů měsíčně.

O Point Nine Capital

Point Nine Capital je německý investiční fond se sídlem v Berlíně. Fond podporuje internetové firmy v počátečních stádiích rozvoje a soustředí se především na službách pro individuální klienty. Fond a jeho manažeři již investovali do celé řady úspěšných internetových projektů, včetně Brainly, Zendesk, DeliveryHero i DaWanda. Více informací o fondu na www.pointninecap.com.

O RTAventures

RTAventures je fond venture kapitálu se sídlem ve Varšavě, který se zaměřuje na podporu talentovaných podnikatelů a jejich týmů ve sféře ochrany zdraví, internetu a mobilních řešení. Kromě investice do DocPlanner.com RTAvantures podpořilo již 5 firem, 3 z nich jsou mezinárodními projekty. Více informací o fondu na www.rtaventures.com.

O Piton Capital

Piton Capital je fondem se sídlem v Londýně, který se soustředí na investice do internetových projektů, které umožňují prodej a výměnu služeb v širokém měřítku. Zakladatelé fondu mají bohaté zkušenosti v oblasti řízení firem a investic (mj. Betfair a QXL Ricardo). V dnešní době do investiční peněženky Piton Capital patří mj. BullionVault, DaWanda a FanDuel. Více na www.pitoncap.com.

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru