Zynga žaluje sexuální aplikaci Bang With Friends za porušení autorských práv

Zynga žaluje sexuální aplikaci Bang With Friends za porušení autorských práv

Tvůrci sexuální aplikace Bang With Friends (Vyspi se s přáteli) čelí obvinění z porušení ochranné známky, jehož autorem je Zynga. Zynga si totiž dělá nárok na přívlastek „With Friends“ (s přáteli), který použila pro řadu svých aplikací, jako „Words With Friends nebo „Running With Friends“. Navrhnout svým uživatelům sex s přáteli ji ovšem ještě nenapadlo.

Podle spisu vývojáři aplikace použili přívlastek „With Friends“ s plným vědomím toho, že jej již dlouhý čas používá i Zynga pro názvy svých aplikací.

Kdo z vašich facebookových přátel se s vámi chce vyspat?

Aplikace Bang With Friends spočívá v tom, že máte možnost mez svými přáteli na Facebooku označit ty, se kterými byste se rádi seznámili o dost důvěrněji a v horizontální poloze. Aplikace vám pak oběma dá upozornění, pokud i některý z takto označených přátel má tuto aplikaci a pro změnu označil vás. Díky tomu je možné uspořádat nezávazné postelové hrátky nebo třeba zkusit oficiálnější rande.

Aplikace v pouhých pěti měsících získala neuvěřitelných 1,1 milionu uživatelů, a vzhledem k jejímu prudkému růstu a rostoucí popularitě se nejspíš nelze divit pohotovosti, s jakou Zynga podala žalobu. Obzvláště, když si uvědomíme, že se Zynga vždy snažila distancovat právě od podobných aktivit, jaké aplikace Bang With Friends nabízí a umožňuje.

„Hlavně, aby byli naši uživatelé šťastní,“ říkají tvůrci aplikace

Tvůrci aplikace oznámili, že o podané žalobě vědí z novinových zpráv a berou celou záležitost kolem ochranných známek velmi vážně, ale zatím sami nepodnikají žádné kroky. „Nadále se zaměřujeme na to, aby naši uživatelé byli šťastní a aby tak mohli činit šťastnými jeden druhého.“

Zdroj: http://www.wired.co.uk/news/archive/2013-07/31/zynga-vs-bang-with-friends

Komentáře

Nahoru