Kategorie To nejlepší

ManaBurger_white

Český výrobce Mana představil revoluční burger. Nutričně kompletní, rostlinnou alternativu k hovězímu masu. Chce s ním prorazit i v Americe

Pražský výzkumný a výrobní startup Heaven Labs, který se specializuje na výrobu funkčních potravin Mana, představil jako první česká společnost plnohodnotnou rostlinnou alternativu k hovězímu burgeru. Firma dnes zahájila předprodej v České republice, Německu i Spojených státech, kde letos na podzim otevřela svou druhou zahraniční pobočku. Produkt chce zákazníkům v Evropě doručit na konci března příštího roku, v Americe poté během léta. Rostlinný burger bude dostupný i v běžných řetězcích, Mana svou novinku také plánuje nabídnout ve spolupráci s vybranými restauracemi a food-delivery službami.

Mana Production. Anniversary Powder Pack.

Unikát mezi potravinami. Mana má podle Evropského úřadu pro bezpečnost potravin rekordních 161 zdravotních benefitů

Česká výzkumná a výrobní společnost Heaven Labs, která stojí za funkčním jídlem Mana, dosáhla mezi výrobci potravin a doplňků výživy unikátního výsledku. Konzumace Many, díky jejímu širokému spektru živin, vitamínů a minerálů, přináší 161 zdravotních benefitů pro tělo a mozek. Na základě klinických studií hodnocených Evropským úřadem pro bezpečnost potravin (EFSA) to oznámil tvůrce Many a zakladatel firmy Jakub Krejčík.

Snímek obrazovky 2019-12-05 v 15.48.24

Předplať si, obleč si a vrať: H&M testuje půjčování oblečení

Možná vás to už někdy napadlo, ale možná ne. Představte si, že byste si oblečení nekupovali, ale chodili byste si ho půjčovat? První obchodní řetězec tzv. Rychlé módy H&M, nyní zřídil „obchod“, kde si nekoupíte jedinou věc, můžete si věci jen půjčit.

Snímek obrazovky 2019-12-05 v 15.24.37

Kvalitnější mléko? Ruské krávy používají virtuální realitu

Virtuální realita se chtě nechtě dostává už opravdu do všech odvětví. Zkrátka nabízí možnost lepšího života, ovšem jen virtuálně a jen na určitou dobu. Tento článek bude o Rusku, virtuální realitě a o krávách. Jak tyto tři silné pojmy spojit? Jednoduše. V Rusku se rozhodli vyzkoušet virtuální realitu na krávách.

Snímek obrazovky 2019-12-04 v 14.56.32

Transporter v době elektomobilové

Elektromobily vyrábí už každá automobilka. Elektromotory se vyrábějí i do ikonických aut, které se v průběhu historie téměř neměnily. Zaujaly hlavní „roli“ v několika oskarových filmech a řídili ho světoví herci. Automobil, teď už elektromobil, o kterém je řeč, je spjat s nezávislým cestováním a hnutím hippie. Možná už tušíte, jaké auto je trasformováno do elektromobilu. Jejím vůz od značky Volkswagen. Ano, je to Transporter T1.

BrandAssets-Logo-CoverImage

Aplikace Kahoot! míří do Česka! Podle průzkumů zaujala nejen učitele, ale i děti

Vzdělávání je proces, kterým procházíme během našeho života všichni. Vzděláváme se nejenom ve školních lavicích v průběhu základní, středoškolské nebo vysokoškolské docházky, ale i v zaměstnání, dokonce i v seniorském věku. Někdy je však pojmout vzdělávací proces tak, aby byl efektivní, přínosný, zároveň však zúčastněné osoby bavil a vzbuzoval v nich dostatečnou motivaci. O to se pokusil i tým autorů multiplatformního systému ve složení Johana Branda, Jamie Brooker a Mortena Versvika. Vznikla tak aplikace Kahoot!, která má od svého založení již miliony uživatelů, zejména v zahraničí, do České republiky proniká velmi pozvolna. Víte, jak díky této aplikaci oživit nejen výuku ve škole?

Snímek obrazovky 2019-11-28 v 21.37.09

Neskutečně krásná supermodelka Shudu Gram: opravdu není skutečná, jedná se o technologický výtvor

Instagram. Je to platforma, kde je každý profil dokonalý a každý žije dokonalý život, který také sdílí pro své followers. Někdy jen těžko uvěřit, že by byl něčí život tak senzační, ale každý ho chce také. Napadlo by vás někdy, že to, co vidíte nemusí být skutečné? Dokonalé modelky v dokonalém oblečení s dokonalým životem, mohou být vytvořené a reálně nemusí existovat. Dejte si tedy pozor, koho sledujete a zda se nejedná pouze o imitaci člověka. Ostatně důkazem je supermodelka Shudu Gram.

Infarm

Infarm: pěstování potravin přímo v supermarketu

Společnost stále více řeší to, jak se stravovat. V minulosti byl velký boom poptávky po potravinách, které nejsou tuzemské. Díky globalizaci chtěli lidé ochutnat světové potraviny u sebe doma. Ale člověk se všeho „přejí“ a nyní můžeme hovořit spíše o opaku. Zájem je nyní o lokální potraviny, které nejsou chemicky upravované a nebo jen minimálně. Alternativní strava je hlavním tématem. Paradoxem je, že stoupá obliba alternativního masa, které je vyvíjeno především laboratorně.

Snímek obrazovky 2019-11-26 v 14.36.19

Rohlík Pointy budou k dispozici veřejnosti

Rohlík.cz – největší e-shop s potravinami je znám tím, že si přes něj můžete objednat nákup a doručí ho přímo k vám domů. Nicméně Rohlík.cz přichystal ještě jednu, další novinku a sice Rohlík Point. Dosud byl Rohlík Point dostupný jen pro vybrané firmy a jejich zaměstnance, teď je Rohlík Point zprovozněn i pro veřejnost.

Snímek obrazovky 2019-11-21 v 15.31.36

Výroba diamantů v laboratořích má zelenou

Těžba uhlí, dřeva, nafty… a co těžba kamenů, přesněji diamantů? O těžbu drahých kamenů se veřejné mínění nezajímá, přitom velmi silně zasahuje do přirozeného přírodního prostředí. Diamanty vznikají z nahromaděného a stlačeného uhlíku a do své neobroušené krásy vznikají tisíce let. Jsou skryty hluboko v zemském plášti, tudíž se musí těžit složitým mechanismem, který je náročný pro životní prostředí.

Snímek obrazovky 2019-11-21 v 15.26.57

Tik Toková videa v Instagram Stories

Instagram bude svou novu funkcí konkurovat svému menšímu rivalovi – čínské aplikaci Tik Tok. Instagram vyvinul aplikaci Instagram Reels. V této aplikaci může uživatel vytvářet videoklipy,které trvají nejvíce 15 vteřin, stejně jako v aplikaci Tik Tok. Videoklipy jsou doprovázeny hudbou na pozadí. Potom co vytvoříte takové video, můžete ho sdílet na svém instagramovém profilu ve Story.

Snímek obrazovky 2019-11-14 v 19.02.59

Francouzský venkov na Praze 6: cena superluxusních vil bude přes miliardu

Už tahle je známé, že bydlení v Praze je nejdražším v České republice. Cena obyčejní garsonky se rovná domu v malém městě. Proto se většina lidí uchyluje k možnosti pronájmu, také z důvodu, že nejsou rodilí Pražané, ale přistěhovali se. Nicméně jsou mezi námi tací, kteří si mohou dovolit výstavbu superluxusní vily přímo v Praze.

b4f02230eb16d9d0_800x800ar

Burger King nabízí Rebel Whopper s alternativním masem

Alternativní strava, ekologické strava, chemicky neupravovaná strava, náhražky masa… všechno tohle má v dnešní době zelenou. Stále více se rozšiřuje vegetariánství a veganství. Nicméně lidské tělo potřebuje výživu v podobě bílkovin. Bílkoviny jsou získávat z jiných zdrojů, než je maso. A právě masové alternativy, které se mohou téměř rovnat s výživovými hodnotami skutečného masa, se stále množí.

Snímek obrazovky 2019-11-14 v 18.48.32

Disney Plus: od 1.11. nováček ve streamovacích platformách

Čekání skončilo a Disney Plus je konečně tady. Disney, filmové studio spustilo streamovací službu. A i když byl jeho první den fungování s chybami, aktuálně je vše v pořádku. Disney Plus se může pochlubit svým unikátním obsahem Star Wars, Marvel a Disney.

tma-4909-kopie

Bagetérie Boulevard zařazuje do provozu samoobslužné kiosky

Jistě jste si všimli inovací v rychlém občerstvení. Už nemusíte stát frontu, abyste si objednali a zaplatili, ale můžete se sami obsloužit u samoobslužných kas. Tato možnost nebyla v bagetériích Boulevard, nicméně řetězec reaguje na změnu a samoobslužné kiosky zařadí do svých prodejen.

pricerequest

Ve vietnamské Sapě vznikla obchodní platforma Nulisec, která plánuje působit po celé Evropě

Vietnamská tržnice Sapa, která je proslulá svou velikostí a vlivem, se setkává s novou inovací. V jejím prostředí vznikla platforma pro online prodej a zprostředkování kontaktu k obchodu. Tři Češi, kteří v prostředí Sapy vyrůstali, vytvořili platformu s názvem Nulisec.

2019-11-06-společnosti-rossmann-a-henkel-jpg

V drogerii Rossmann budou plnící stanice, u kterých si doplníte příslušný prostředek

V minulosti jsme psali o doplnitelných pracích prostředcích. Zkrátka si koupíte prostředek v lahvi jen jednou a po vyčerpání budete lahev plnit v drogeriích. Nyní můžeme s radostí říct, že přebytečné lahve z velkého množství plastu se setkají s menší výrobou. Síť drogerií Rossmann totiž bude disponovat plnícími stanicemi.

Snímek obrazovky 2019-11-08 v 11.45.29

České menstruační kalhotky Snuggs získaly investici 8 milionů na expanzi do zahraničí

Dobrý nápad na podnikání nemusí zůstat jen v tuzemsku. Menstruační kalhotky, které nahrazují klasické vložky a tampony, si mnoho žen oblíbilo a koupilo. Firma Snuggs vyrábějící tyto kalhotky plánuje expanzi na zahraniční trhy. Této skutečnosti vděčí firma získaným investicím z českého investičního fondu Nation1 a Martina Rozhoně. Snuggs získala investici ve výši 8 milionů korun.

Snímek obrazovky 2019-11-08 v 11.27.25

NCV alias sporťák z nanocelulózy

Jistě jste si povšimli změn,které se odehrávají v automobilovém průmyslu. Každý už jistě slyšel o elektroautech a o hybridních vozech. Nicméně změna automobilu k toleranci paliva ekologištějších pohonných látek, není to jediné, co se na vozidlech mění. Alternativní není jen palivo, ale také materiál, z něhož se automobily vyrábí.

Nahoru